Haberler

SAMİB'DEN VALİ COŞ'A ZİYARET

Vali_Ziyaret.JPG

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Günay Güneş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti.

Başkan Güneş, Vali Coş'a kabullerinden dolayı teşekkür ederken birlik faaliyetleri hakkında bilgi vererek Sakarya'nın gelişimine katkı yapmak için gayret içerisinde olduklarını dile getirdi.

Reel sektörün ve makina imalat sektörünün kalkınmadaki önemine değinen Vali Coş, SAMİB Başkanı Güneş ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

MANAVOĞLU MAKİNA'YA ZİYARET

23.12.2016_MANAVO__LU___YE_Z__YARET__.jpg
SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Günay Güneş üye firmalarımızdan olan Manavoğlu Makina iş yerini ziyaret ederek firma sahibi Mehmegt Manav ile sektörün içinde bulunduğu güncel konular hakkında görüş alışverişinde bulunmuşlardır. 

TERÖRÜ LANETLİYORUZ

IMG_20161212_WA0000.jpg

TÜRKİYE'NİN MAKİNECİLERİ

T__rkiye_nin_Makinecileri.jpg

Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız...

SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

10_KASIM1.jpg

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29_ekim_site_1.jpg

ÜYE FİRMA ZİYARETİ

IMG_20161021_115018.jpg
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği Yönetimi , SAMİB üyesi olan ve kısa bir süre önce annesi Hakk’ın rahmetine kavuşmuş olan, MKT Makina Kalıp Takım San.Tic. Ltd. Şti’ nin  sahibi Sn. Oktay TOPALOĞLU’ nu işyerinde ziyaret ederek, başsağlığı  ve taziye dileklerini ilettiler. 
 
SAMİB olarak, Merhume’ye Allah (C.C)’tan rahmet diler , TOPALOĞLU Ailesi’ne başsağlığı dileklerimizi sunarız.
 

SAMİB ÜYE İSTİŞARE TOPLANTISI

6_Samib.JPG
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (Samib) Derneği’nin Ekim ayı Üye İstişare Toplantısı geniş bir katılım ile gerçekleştirildi. Gerçekleşen Dernek faaliyetleri hakkında üyelere bilgi paylaşımı yapmak, sektörel olarak güncel durumları değerlendirmek, fikir alış verişinde bulunmak ve üyeler arasında iletişimi ve ortak işbirliğini arttırmak amacıyla gerçekleştirilen İstişare Toplantısında Saü Teknokent ve Adapptto Teknoloji Transfer Ofisi ve Patent-Ticarileştirme Ofisinin tanıtım sunumu ve T.C Ekonomi Bakanlığı’nın “ Uluslar arası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi “ projeleri hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.
 
1_Samib_Y__n.Krl.Ba__k.G__nay_G__ne__.jpg
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği(Samib) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Günay Güneş , toplantıya yoğun bir ilgi göstererek katılım sağlayan üyelere teşekkürlerini sunarak , bu tür toplantılarla en kısa zamanda tekrar bir araya gelmeyi arzu ediyoruz “ dedi.
 
5_Samib.jpg
 

SAMİB ÜYELERİ YURT DIŞI FUARA KATILDILAR.

IMG_20161008_WA0008.jpg
 
BI-MU Fuarı Milano-İtalya ;
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (Samib) Derneği Üyeleri, 4-8 Ekim 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen Fieramilano BI-MU Fuarı’na ziyaretçi olarak katıldılar ve yurda dönüş yaptılar. Samib Üyeleri tarafından yoğun bir ilginin gösterildiği fuar ve iş gezisinin olumlu ve faydalı bir etkinlik olduğunu belirten Samib Üyeleri, en kısa zamanda tekrar düzenlenecek olan etkinliklerde bir araya gelmeyi arzu ettiklerini ifade etmişlerdir.
 
Fuar Hakkında;
 
1958 yılından beri sürekli olarak her iki yılda bir yapılmakta ve ziyaretçi sayısı 40.000 in üzerinde olan bu Fuar, Makine sektörünün yakından takip ettiği bir fuar olup, dünya vizyonuna yön veren firma ve kurumların - katılımcıların ürünleri ile bir araya geldiği bir buluşma noktası özelliğini taşımaktadır. 
 
 Fuarın ana ürün grupları; 
 
Otomasyon, CAD / CAM, CAE, CIM, Elektronik Bileşenleri, Dişliler ve Kesme Sürücüler Teknolojisi, Takım Tezgâhları ve Aksesuarları, Ölçüm Sistemleri, Metal İşleme, Hassas Aletler, Robotik, Yazılım, Montaj Teknolojisi, Test Cihazları, Araçlar, Kaynak Teknolojisi, Çevre Koruma, Yüzey sistemleri vb. oluşturmakta ve  fuar bünyesinde farklı birçok sektörden de katılımcılar yer almaktadır.
 
IMG_20161008_WA0032.jpg
 
 

SAHA İSTANBUL'dan SAMİB'e ZİYARET

DSCN0565.jpg
 
SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Başkanı Hasan Büyükdede ve beraberindeki heyet SAMİB’ i ziyaret ederek Başkan Günay Güneş’ten çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
SAMİB (Sakarya Makina İmalatçıları Birliği) Dernek Binasında gerçekleşen ziyarete, SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Başkanı Hasan Büyükdede ve Genel Sekreter İlhami Keleş ile çok sayıda dernek üyeleri katıldı. Ziyarette, SAMİB Başkanı Günay Güneş ve SAMİB Kurucu Başkanı Metin Kar ile SAMİB Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.
 
SAMİB Dernek Binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Günay Güneş,  kurulduğu günden buyana önemli çalışmalar yapan SAMİB’ in büyük hedeflerinin olduğunu söyledi.
 
DSCN0580.jpg
 
Sakarya’daki makine sektöründe kümelenmeyi gerçekleştirip daha güçlü bir konuma taşımaya çalıştıklarını da ifade eden Güneş, SAHA İstanbul bünyesinde kümelenen savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren firmalarla birçok alanda işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.
 
SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Büyükdede ise, derneğin kuruluş amacının İstanbul'da bulunan savunma sanayisi, uçak endüstrisi ve uzay endüstrisi alanında hizmet verebilecek firmaların bir araya toplanmasını sağlamak olduğunu söyledi.
 
Büyükdede, ilk etapta SAHA İstanbul’u kurarak savunma, havacılık ve uzay kümelenmesine yönelik önemli bir adım attıklarını da ifade ederek; “SAHA İstanbul olarak, dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak amacı ile hem imal ettirecek kurumları hem de sanayicileri milli üretim ve yazılıma yönlendirecek, devletimizin yerli sanayini geliştirme hedeflerinde yardımcı olacak bir eko sistem kurmuş olacağız.” dedi.
 
Büyükdede, SAMİB ile SAHA İstanbul’un birçok alanda işbirliği ve önemli projeler gerçekleştirebilecek önemli bilgi birikimi ve altyapıya sahip olduklarını da belirterek; “Birçok alanda işbirliği ve güç birliği yapabileceğimize inanıyorum.” dedi.

Diğer Makaleler...

Sayfa 7 / 13

7

Üye Girişi


Kullanıcı Adı/Şifre hatırlatıcısı Kullanıcı Adı/Şifremi Unuttum?

E-Bülten Arşivi

ebulten__1_.png

Logo Tasarım ve kurumsal kimlik : Nux Medya