Haberler

Samib'de istihdam sorunu konuşuldu

samib_1.jpg
Samib (Sakarya Makina İmalatçıları Birliği) Yönetim Kurulu toplantılarına devam ediyor. SAMİB Başkanı Metin Kar ve Yönetim Kurulu üyelerinin haricinde İş-Kur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya’nın da katıldığı toplantıda istihdam konusu konuşuldu.
 
Samib Başkanı Metin Kar, makine sektörünün 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için çok hızlı hareket edilmesi gerektiğini belirterek; “Üretim odaklı çalışmamız lazım. Ancak, nitelikli eleman sorununa da acil bir çözüm bulmamız gerekiyor” dedi.
 
Metin Kar, 1 Kasım seçimlerinden sonra gerek siyasette ve gerekse ekonomide çok daha iyimser bir tablonun ortaya çıktığını da ifade ederek şöyle devam etti: “Artık işimize gücümüze bakmalıyız. Üretim odaklı çalışmalıyız. Şehrimizin ve ülkemizin kalkınması için çok hızlı hareket etmeliyiz. Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas OSB’nin kamulaştırma çalışmalarına kısa sürede başlamayı planlıyoruz. 3 bin 150 dönüm arazide kurulacak olan Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas OSB, faaliyete geçtiğinde ilimiz makine ve makine aksamları üretiminde Türkiye’de bir üs olacak. Ancak nitelikli eleman bulamıyoruz. Bu aslında bütün sektörlerin ortak sorunu. Bu konuda bizler de çalışmalar yapıyoruz ve Samib Akademi projemizi bir an önce hayata geçirmeyi planlıyoruz. Ancak nitelikli eleman sorunu sadece bizim değil bütün sektörlerin ortak sorunu. Dolayısıyla bu sorunun çözümünde de ortak hareket etmemiz gerekiyor.”
 
samib_3.jpg
 
 
İş Kur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya ise, istihdama yönelik politikaların işverenden alınan talepler doğrultusunda belirlenmeye çalışıldığını belirterek şunları söyledi: “İlimiz geliştikçe yeni istihdama ihtiyaç oluyor. Bir çok firma önümüzdeki süreçte istihdamını artıracak. İleriye dönük büyük bir heyecan var. Biz de kurum olarak bu heyecanı desteklemek durumundayız. Sanayiye istihdam sağlıyoruz. İstihdam sağlayamazsak eğer finansman olarak destek veriyoruz. Firmalar elemanlarını kendileri yetiştiriyor. Ancak firmaların işçi alımlarını İş Kur üzerinden yapmaları gerekiyor.”.
 
Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Tansel C. Kulak ise nitelikli iş gücü konusunda Sakarya Üniversitesi olarak son yıllarda çok daha fazla çalışmalar yaptıklarını belirterek, mevcut mevzuatların da nitelikli eleman yetiştirme konusunda yeterli olmadığını savundu.
 
Samib Yönetim Kurulu üyesi Turan Erdemli ise, önümüzdeki yıllarda çok daha ciddi bir istihdam sorununun yaşanacağını belirterek, şehrin daha çok göç alması gerektiğini ancak şehrin de bu göç taleplerine karşı hazır hale getirilmesi gerektiğini söyledi.
 
Samib Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cevat Ateş de meslek liselerinin daha nitelikli hale getirilmesi ve zeki öğrencilerin de meslek lisesine yönlendirilmesi önerisinde bulundu.

samib.jpg

 

SAMİB hem bayramlaştı

SAMIBZ02.jpg

 
Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği; (SAMİB) bayramlaşma törenini hizmet binasında gerçekleştirdi.
 
Kısa adı SAMİB olarak ilimizde yaklaşık 6 yıldır makine sektöründe üyelerine hizmetini sürdüren Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği’nde, “11'inci Geleneksel Bayramlaşma Töreni”ni Kurban Bayramı’nın ikinci günü Erenler İlçesi'nde bulunan derneğin hizmet binasında gerçekleşti.
 
20150928_3776112.jpg
 
Yoğun katılımlı bayramlaşma
 
Yönetim Kurulu üyeleri ve Derneğin Genel Sekreteri Ehliman Yazıcı ile birlikte üyelerini ve misafirlerini derneğin hizmet binasında ağırlayan Kurucu ve mevcut Başkanı Metin Kar, üyeleriyle sektörleriyle ilgili projeler hakkında da karşılıklı sohbet ederek, sektörleriyle ilgili fikir alışverişinde bulundu. SAMİB Yönetim Kurulu Üyesi olan SATSO Başkan Yardımcıları Güney Güneş ve Orhan Yılgenci’nin de hazır bulunduğu bayramlaşma programında birlik ve beraberlik örnekleri sergilendi.
 
SAMIB_011.jpg
 
Türkiye’nin büyük  derneklerinden biri
 
Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar, beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ayrıca Sakarya Valiliği’nin TÜVASAŞ’ta gerçekleşen toplu bayramlaşma töreni ile SATSO ve MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin bayramlaşma programlarına da katıldı. SAMİB olarak, üyeleriyle birlikte Sakarya’ya ve ülkeye büyük Katma değer ve istihdam sağladığını ifade eden Metin Kar, “SAMİB’in sadece Sakarya’nın değil, Türkiye’nin büyük bir derneği olduğunu söyledi

SAMIB__03_.JPG

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

SA___SAM__B_Protokol_12.08.2015.jpg
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) arasında 7+1 ve 3+1 projeleri için protokol imzalandı.Protokol kapsamında , nitelikli eleman yetiştirilerek sanayiye katkıda bulunmak hedefleniyor.
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) arasında Meslek Yüksek Okullarına yönelik başlatılan 3+1 ve Teknoloji Fakültesi’ne yönelik olarak 7+1 projeleri ile ilgili protokol imzalandı. Protokol törenine; SAÜ Rektörü Prof.Dr.Muzaffer ELMAS, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mehmet SARIBIYIK, Öğretim Üyesi Tansel C.KULAK , SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Metin KAR ve Genel Sekreter Ehliman YAZICI katıldılar.
 
Bu projeler ile SAÜ’de öğrenim gören Teknoloji Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, okulda teorik ve uygulamalı dersler görecek ve bir dönemini de kamu veya özel sektör kuruluşlarında çalışarak geçirecek. SAÜ Rektörü Prof.Dr.Muzaffer ELMAS ve SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Metin KAR arasında atılan imzalar sonrasında projenin nitelikli eleman yetiştirme konusunda sanayi’ye büyük katkılar yapacağını belirttiler.Proje ile teorik bilgilerin yanı sıra teknik ve iş hayatındaki problemlerin çözüm yöntemlerine ağırlık verilmesi ve çözüme yönelik uygulamalar hedefleniyor.

RAMAZAN BAYRAMLAŞMA TÖRENİ 2015

SAM__B_Ramazan_Bayram___Kutlamalar___2015_1.jpg
 
Sakarya’da 6 yıldır hizmet veren Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği; (SAMİB) bayramlaşma törenini bayramın ilk günü dernek hizmet binasında gerçekleştirdi.
 
Kısa adı SAMİB olarak; 6 yıldır hizmetini sürdüren Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği; “Geleneksel Bayramlaşma Töreni”ni Ramazan Bayramı’nın ilk günü Erenler İlçesi’nde bulunan derneğin hizmet binasında gerçekleştirdi.
 
Birlik ve beraberlik Dernek binasında Kurucu ve mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Metin KAR başkanlığında biraraya gelen Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği Yöneticileri ve üyeleri, birbirleriyle bayramlaşarak, sektörleriyle ilgili projeler hakkında da karşılıklı sohbet ederek, fikir alışverişinde bulundular.
 
Bayramlaşma törenine, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep UNCUOĞLU da katılırken, SAMİB Yönetim Kurulu Üyesi olan SATSO Başkan yardımcıları Günay GÜNEŞ ve Orhan YILGENCİ, AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Serdar YENER’de hazır bulundu. SAMİB üyeleriyle tek tek bayramlaşan Vekil Recep UNCUOĞLU, Bayramlaşma ve SAMİB hakkında düşüncelerini paylaştı.
 
SAMİB ve istihdam Sakarya halkının ve meslektaşlarının Ramazan Bayramı’nı kutlayan Yönetim Kurulu Başkanı Metin KAR, SAMİB olarak, üyeleriyle birlikte Sakarya’ya ve ülkeye büyük katma değer ve istihdam sağladığını ifade ederek, SAMİB’in sadece Sakarya’nın değil, Türkiye’nin büyük derneklerinden biri olduğunun mesajını verdi.

aileler ile iftar

samim_10.JPG
 
SAMİB (Sakarya Makina İmalatçıları Birliği), geleneksel iftar yemeğini Şaheser Düğün ve Kongre Sarayı’nda verdi. 
 
Semazen gösterisinin de yapıldığı iftar yemeğine SAMİB üyelerinin haricinde eş ve çocukları ile yetim ve öksüz çocuklar da katıldı. 
 
SAMİB başkanı Metin Kar, bu sene 6’ıncısını düzenledikleri iftar yemeğini SAMİB üyesi eş ve çocukların haricinde yetim ve öksüz çocukların katılımı ile daha da zenginleştirdiklerini ve bereketlendirdiklerini söyledi. 
 
 
SAMİB ailesinin her geçen gün büyüdüğüne de dikkat çeken Kar, “SAMİB olarak bu sene verdiğimiz iftar yemeğimizde ailelerimizin de bizimle beraber olmasını arzu ettik. SAMİB ailesi her geçen gün daha da büyüyor. Bu büyümeyi de birlikteliğimizin devamı ile sürdürmeyi hedefliyor.” dedi.
 
samib 3_1.JPG samib 5_1.JPG
 

Aylık İstişare toplantısı

3.JPG
 
SAMİB, Aylık İstişare toplantısı 
 
üyelerin katılımı ile yapıldı.
 
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB), aylık istişare toplantılarına devam ediyor. 
SAMİB üyelerinin katıldığı aylık istişare toplantısı Palmiye Cafe’de yapıldı. 
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan SAMİB başkanı Metin KAR, her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri toplantıları, yapılan çalışmaların üyelere duyurulması ve yeni fikirlerin oluşması bakımından önemsediklerini belirterek, SAMİB’in bu sayede her geçen gün daha da güçlenerek büyümesini sürdürdüğünü söyledi. 
Metin KAR, Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas OSB’nin kuruluş çalışmaları kapsamında önümüzdeki günlerde kamulaştırma çalışmalarının başlatılacağını da ifade ederek şunları söyledi: “Ancak OSB’nin kuruluş çalışmaları devam ederken bir taraftan da nitelikli eleman açığının kapatılması gerekiyor. Bu konuda gerek Sakarya Üniversitesi ile gerekse SATSO ve İŞKUR ile ortak çalışmalarımız ve işbirliğimiz devam ediyor. Makine üreticileri olarak bizim için nitelikli eleman önemli. Bu kapsamda SAMİB Akademi çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
Başkan Metin KAR’ın konuşmasından sonra SAMİB üyeleri görüş ve önerilerini de dile getirdi. 
 
SAMİB üyesi Salih DALDAL, istişare toplantısında yaptığı konuşmada, bir çok işletmenin kalite testini yapacak teknik altyapıya sahip olmadığını ve bu konuda Sakarya’da büyük bir boşluğun olduğunu, işletmelerin bir araya gelerek ortak kuracakları bir akredite labaratuvar ile bu sorunun çözülebileceğini söyledi. 
Tunç ÖZÜUĞURLU ise meslek okullarında makine bölümlerindeki kontenjan daralmasının önümüzdeki günlerde istihdam sorununu daha da artıracağını ve bu konuda şimdiden tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.
 
5.JPG
 
SAMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Günay GÜNEŞ ise kalifiye eleman sorununun işletmeler için önemli bir sorun olduğunu ancak, işletmelerde verimliliği artırmanın da nitelikli eleman sorununun çözümü için önemli bir adım olacağını ifade etti. 
 
Tansel Cavit KULAK ise üniversite-sanayi işbirliği kapsamında uygulanan 3+1 ve 7+1 projesi kapsamında şu ana kadar 11 bin öğrencinin staj için firmalara gönderildiğini ve çok olumlu sonuçların alındığını belirterek, SAMİB üyelerinin bu projeyi çok iyi değerlendirmelerini istedi. 
İstişare toplantısında söz alan diğer üyelerden Kenan SÜLEYMANOĞLU da OSB’de bir an önce yatırımlara başlamak istediklerini belirtirken, Yusuf Ziya GÜRLÜ ise kendilerinin de teknik eleman bulma konusunda sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. 
 

SAGİF Fuarına 120 firma katılacak

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından düzenlenen ve sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı toplantı Sakarya Makina İmalatçıları Birliği’nde yapıldı. 
 
SAM__B_3.jpg
 
 
SAGİF 2015 fuarı çalışmaları ve fuar programı ile Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik yapılması planlanan çalışmaların ele alındığı toplantının açılış konuşmasını yapan SAMİB (Sakarya Makina İmalatçıları Birliği) Başkanı Metin Kar, kaliteli iş ve hizmet üretiminin ancak nitelikli elemanlar ile mümkün olacağını belirterek bu konuda üniversiteler ile çok daha fazla ortak işbirliği yapılmasının zorunlu olduğunu söyledi. 
 
Metin Kar, 5 yıl önce SAMİB’i kurarken neler yapabiliriz diye konuşurken bugün, resmi kuruluşu tamamlanan Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile Sakarya’yı ve Türkiye’yi bir makine üretim üssü haline getirerek, Sakarya’dan Dünya ülkeleri ile rekabet edebilecek yeni markalar çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. 
Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ise, Sakarya’da 8 OSB’nin kuruluşunun tamamlandığını, her kurulan yeni OSB’nin de yeni yatırım ve yeni istihdam gerektirdiğini belirterek, “Önemli olan sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanı yetiştirmek. Biz de Üniversite olarak bunu yapmaya çalışıyoruz.” dedi. 
Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğretim üyesi Tansel Cavit Kulak ise mevcut insan kaynaklarının daha verimli hale getirilerek değerlendirilmesi ve daha nitelikli işgücünün sanayinin hizmetine sunulmasını sağlayacak yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını da ifade ederek, “İş gücü istihdam analizi” projesi sayesinde sanayicilerin çok daha kolay ve aradığı niteliklere uygun elemanlara ulaşabileceğini söyledi. 
 
Tansel Cavit Kulak, Üniversite-Sanayi işbirliğinde önemli bir adım olan SAGİF (Sakarya-Arge-Girişimcilik-İnsan Kaynakları) fuarı ile ilgili olarak ise şu bilgileri verdi: “Sakarya Üniversitesi’nde düzenlediğimiz SAGİF fuarına 120 firma ve 30 civarında sivil toplum kuruluşu katılacak. İş ve eleman arayanları, girişimciler ve fikri olanları, kariyer geliştirmek isteyenleri, iş kurmak ve işini büyütmek isteyenleri bu fuarda buluşturacağız. 3 gün sürecek olan fuar 11 Mayıs Pazartesi günü saat 11:00 de açılacak”.
 
SAM__B_6.jpg
 
Toplantıya, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SATSO, İŞKUR, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu, Marka, Teknokent ve Sakarya üniversitesi temsilcileri ile birlikte Samib, Tümsiad, Sabider, Sakarya Müteahhitler Birliği, Sakarya Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ve Müsiad’ın başkan ve temsilcileri düzeyinde katılım oldu. 
 

İsen'den SAMİB'e ziyaret

samib_5.JPG

Ak Parti Sakarya Milletvekili adayı Prof. Dr. Mustafa İsen, seçim çalışmalarını sürdürüyor. 
İsen, partililer ile birlikte SAMİB’i de ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
İsen ve partilileri, SAMİB (Sakarya Makina İmalatçıları Birliği) binasında başkan Metin Kar ve yönetim kurulu üyeleri ağırladı. 
 
SAMİB başkanı Metin Kar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Sakarya’nın makine sektöründe Doğu Marmara bölgesinde önemli bir üretim üssü olması için çalışmalar yaptıklarını ve bu doğrultuda makine üreticilerini Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB’de bir araya getirmeyi planladıklarını söyledi. 
Metin Kar, Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB’’nin kuruluş çalışmalarının tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde de kamulaştırma çalışmalarına başlanacağını da ifade ederek, bu bölgenin hizmete girmesi ile burada 12 bin 500 kişinin istihdam edileceğini belirtti. 
Ak Parti Sakarya Milletvekili adayı Prof. Dr. Mustafa İsen de yaptığı konuşmada üreticilerin Türkiye sanayinin öncü gücü olduğunu belirterek, SAMİB’in bu güç içerisinde önemli bir yerinin olduğunu söyledi. 
 
samib_3.JPG
 
İsen, bugüne kadar Türkiye’nin üretim unsurlarını ithal eden bir ülke olduğuna da dikkat çekerek şöyle devam etti: “Ama şimdi Türkiye bir devrimi başarıyor. Teknolojiyi ithal ederek büyüyemeyiz. Büyümeyi ancak teknolojiyi üreterek sağlayabiliriz. Üreticiler Türkiye’nin öncü gücüdür. Makine üreticileri SAMİB çatısı altında birleşerek bu konuda önemli bir misyon üstlenmiştir. Önümüzdeki 5-10 yıl içinde yeni bir Sakarya kurulacak. Eğer iyi bir altyapı ile buna hazırlıklı olabilirsek Sakarya’nın gelecek 50 yılını da planlamış oluruz. Ama sanayileşirken de tarıma, turizme ve doğaya hassasiyet göstermeliyiz.”.
İsen’in SAMİB ziyaretinde başkan Metin Kar’ın haricinde başkan yardımcıları Günay Güneş ve Serdar Yener ile üyeler Turgay Çelik, Kadir Tecelli, Necati Atalay, Cevat Ateş, Ak Parti Erenler ilçe teşkilat başkanı Resul Yılmaz, SKM başkanı Bektemir Beşli, Gençlik kolları başkanı M. Cüneyt Demirkapı ve Ak Partililer de hazır bulundu.
 

Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB'de

Doğu Marmara Makine İmalatçıları İhtisas OSB’de 
harita ve planlama çalışmalarına başlanıyor
 
samib_resim_4.JPG
 
Kuruluş çalışmaları tamamlanan Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas OSB’de yeni sürecin planlaması yapılıyor. Kaynarca İlçesine kurulacak olan OSB’nin harita ve planlama çalışmalarına ise bu hafta içerisinde başlanıyor. 
Samib geleneksel toplantılarına devam ediyor. 
Sakarya vali yardımcısı ve Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu başkan vekili Abdul Rauf Ulusoy’un da katıldığı toplantıda ayrıca, Samib Başkanı Metin Kar, Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas OSB Müdürü Musa Altunsoy ile Samib yönetim kurulu üyeleri Serdar Yener, Orhan Yılgenci, Turan Erdemli, Ayhan Pehlivan, Mehmet Manav ve üyelerden Bahattin Kılınç, Ahmet Ölmez, Sani Şentürk, Tansel Cavit Kulak, Metin Yeniçeri, Erhan Afacan ve Hasan Şevki katıldı. 
 
samib_resim_3.JPG
 
Samib toplantısında bilgi veren Samib Başkanı Metin Kar, OSB kuruluş çalışmaları kapsamında harita ve planlama çalışmalarına bu hafta başlanacağını belirterek, dernek yönetimi olarak geleneksel hale getirdikleri istişare toplantılarına önümüzdeki günlerde de düzenli olarak devam edeceklerini söyledi. 
 
samib_resim_2.JPG
 

Samib akademi, Teknokent ile yeni projelere odaklanacak

SAM__B_TEKNOKENT.jpg

Samib (Sakarya Makine İmalatçıları Birliği), geleneksel hale getirdiği toplantılarına devam ediyor. Sakarya Üniversitesi Teknokent müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin’in ev sahipliğinde Teknokent binasında düzenlenen kahvaltılı toplantıya, SGK Sakarya İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, İş Kur Sakarya müdürü Tekin Kaya, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Marka Sakarya şubesi koordinatörü Abdülkadir Uslu, Samib başkanı Metin Kar ve üyeler katıldı.

IMG_7076.JPG


Toplantının açılış konuşmasını yapan SAÜ Teknokent müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin,
85 bin öğrencisi ve 2 bin 500 akademisyeni ile Sakarya Üniversitesi’nin dev bir üniversite olduğunu söyledi.
Teknokent’in bütün imkanları ile işletmelere hizmet vermeye ve işbirliği yapmaya hazır olduğunu da ifade eden Engin, şöyle konuştu: “Bugünü bir fırsat bilelim. Eğer yeni iş potansiyeli oluşturacağınızı düşünüyorsanız veya mevcut ürünlerinizin geliştirilebilir tarafları olduğunu düşünüyorsanız Teknokent olarak işbirliğine hazırız ve sizleri fabrikalarınızda ziyaret etmemize müsade edin. Gelelim konuşalım. Ortak projeler geliştirelim. Dünyada değişmez bir kural var. Kendini yenilemeyen hiçbir firma, yeni ürün geliştirememiş hiçbir firmanın bir jenerasyondan fazla yaşaması mümkün değil. Yüz yıl boyunca aynı şeyi üreterek kar edemezsiniz. Hep aynı şeyi yaparak ayakta kalamazsınız. Türkiye’deki firmalara baktığımızda firma babadan oğula geçiyor ama oğul batırıp bırakıyor. Sizlere şunu vaad ediyorum. Sakarya Üniversitesi 85 bin öğrencisi ve 2 bin 500 akademisyeni olan dev bir üniversite. Bu üniversitenin bütün imkanlarını sanayicilere vaad ediyorum.”
 

SAM__B_SA__.JPG


Samib başkanı Metin Kar ise Sakarya Üniversitesinin imkanlarını projeye dönüştürmeyi hedeflediklerini belirterek şöyle konuştu: “Burada toplanmamızın amacı fikir üretmek, proje geliştirmek. Bundan sonraki süreçte Teknokent ile çok daha fazla işbirliği yapmayı hedefliyoruz. SATSO, SGK müdürlüğü, Marka, Kosgeb ve İş Kur müdürlüğünün de paydaşlığında yeni ve daha uzun vadede sürdürülebilir projeler ortaya koymayı hedefliyoruz. Samib olarak bizim öncelikli projemiz Makine İhtisas OSB kurmaktı. Bu süreci tamamladık. Makine İhtisas OSB’nin kuruluşu resmi olarak onaylandı. Bu proje yürüyor. Ama bu projenin içini doldurmak için yeni projelere odaklandık. Üyelerimizin ortak sorunları var. Bu sorunların çözümünde Üniversitemizin önemli katkıları olacak.”.

Samib_Sa__.JPG


SGK Sakarya il müdürü Nurten Canbaoğlu ise Samib ile bir çok konuda ortak proje içerisinde yer alabileceklerini belirterek, SGK olarak Sakarya’da iş güvenliği simülasyon merkezi kurmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Canbasoğlu, iş kazası güvenliği eğitiminin aslında ana kucağında başladığını da hatırlatarak, iş güvenliği simülasyon merkezi ile iş kazalarının önlenmesinin hedeflendiğini söyledi.


İş Kur Sakarya İl müdürü Tekin Kaya konuşmasında Türkiye’de en fazla kurs düzenleyen ilin Sakarya olduğunu belirterek, İş Kur olarak istihdama yönelik kurslar düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.

Diğer Makaleler...

Sayfa 7 / 11

7

Üye Girişi


Kullanıcı Adı/Şifre hatırlatıcısı Kullanıcı Adı/Şifremi Unuttum?

E-Bülten Arşivi

ebulten__1_.png

Logo Tasarım ve kurumsal kimlik : Nux Medya