Haberler

ÜYE FİRMA ZİYARETİ

IMG_20161021_115018.jpg
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği Yönetimi , SAMİB üyesi olan ve kısa bir süre önce annesi Hakk’ın rahmetine kavuşmuş olan, MKT Makina Kalıp Takım San.Tic. Ltd. Şti’ nin  sahibi Sn. Oktay TOPALOĞLU’ nu işyerinde ziyaret ederek, başsağlığı  ve taziye dileklerini ilettiler. 
 
SAMİB olarak, Merhume’ye Allah (C.C)’tan rahmet diler , TOPALOĞLU Ailesi’ne başsağlığı dileklerimizi sunarız.
 

SAMİB ÜYE İSTİŞARE TOPLANTISI

6_Samib.JPG
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (Samib) Derneği’nin Ekim ayı Üye İstişare Toplantısı geniş bir katılım ile gerçekleştirildi. Gerçekleşen Dernek faaliyetleri hakkında üyelere bilgi paylaşımı yapmak, sektörel olarak güncel durumları değerlendirmek, fikir alış verişinde bulunmak ve üyeler arasında iletişimi ve ortak işbirliğini arttırmak amacıyla gerçekleştirilen İstişare Toplantısında Saü Teknokent ve Adapptto Teknoloji Transfer Ofisi ve Patent-Ticarileştirme Ofisinin tanıtım sunumu ve T.C Ekonomi Bakanlığı’nın “ Uluslar arası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi “ projeleri hakkında bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.
 
1_Samib_Y__n.Krl.Ba__k.G__nay_G__ne__.jpg
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği(Samib) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Günay Güneş , toplantıya yoğun bir ilgi göstererek katılım sağlayan üyelere teşekkürlerini sunarak , bu tür toplantılarla en kısa zamanda tekrar bir araya gelmeyi arzu ediyoruz “ dedi.
 
5_Samib.jpg
 

SAMİB ÜYELERİ YURT DIŞI FUARA KATILDILAR.

IMG_20161008_WA0008.jpg
 
BI-MU Fuarı Milano-İtalya ;
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (Samib) Derneği Üyeleri, 4-8 Ekim 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen Fieramilano BI-MU Fuarı’na ziyaretçi olarak katıldılar ve yurda dönüş yaptılar. Samib Üyeleri tarafından yoğun bir ilginin gösterildiği fuar ve iş gezisinin olumlu ve faydalı bir etkinlik olduğunu belirten Samib Üyeleri, en kısa zamanda tekrar düzenlenecek olan etkinliklerde bir araya gelmeyi arzu ettiklerini ifade etmişlerdir.
 
Fuar Hakkında;
 
1958 yılından beri sürekli olarak her iki yılda bir yapılmakta ve ziyaretçi sayısı 40.000 in üzerinde olan bu Fuar, Makine sektörünün yakından takip ettiği bir fuar olup, dünya vizyonuna yön veren firma ve kurumların - katılımcıların ürünleri ile bir araya geldiği bir buluşma noktası özelliğini taşımaktadır. 
 
 Fuarın ana ürün grupları; 
 
Otomasyon, CAD / CAM, CAE, CIM, Elektronik Bileşenleri, Dişliler ve Kesme Sürücüler Teknolojisi, Takım Tezgâhları ve Aksesuarları, Ölçüm Sistemleri, Metal İşleme, Hassas Aletler, Robotik, Yazılım, Montaj Teknolojisi, Test Cihazları, Araçlar, Kaynak Teknolojisi, Çevre Koruma, Yüzey sistemleri vb. oluşturmakta ve  fuar bünyesinde farklı birçok sektörden de katılımcılar yer almaktadır.
 
IMG_20161008_WA0032.jpg
 
 

SAHA İSTANBUL'dan SAMİB'e ZİYARET

DSCN0565.jpg
 
SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Başkanı Hasan Büyükdede ve beraberindeki heyet SAMİB’ i ziyaret ederek Başkan Günay Güneş’ten çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
SAMİB (Sakarya Makina İmalatçıları Birliği) Dernek Binasında gerçekleşen ziyarete, SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Başkanı Hasan Büyükdede ve Genel Sekreter İlhami Keleş ile çok sayıda dernek üyeleri katıldı. Ziyarette, SAMİB Başkanı Günay Güneş ve SAMİB Kurucu Başkanı Metin Kar ile SAMİB Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.
 
SAMİB Dernek Binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Günay Güneş,  kurulduğu günden buyana önemli çalışmalar yapan SAMİB’ in büyük hedeflerinin olduğunu söyledi.
 
DSCN0580.jpg
 
Sakarya’daki makine sektöründe kümelenmeyi gerçekleştirip daha güçlü bir konuma taşımaya çalıştıklarını da ifade eden Güneş, SAHA İstanbul bünyesinde kümelenen savunma ve havacılık alanında faaliyet gösteren firmalarla birçok alanda işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.
 
SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Büyükdede ise, derneğin kuruluş amacının İstanbul'da bulunan savunma sanayisi, uçak endüstrisi ve uzay endüstrisi alanında hizmet verebilecek firmaların bir araya toplanmasını sağlamak olduğunu söyledi.
 
Büyükdede, ilk etapta SAHA İstanbul’u kurarak savunma, havacılık ve uzay kümelenmesine yönelik önemli bir adım attıklarını da ifade ederek; “SAHA İstanbul olarak, dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak amacı ile hem imal ettirecek kurumları hem de sanayicileri milli üretim ve yazılıma yönlendirecek, devletimizin yerli sanayini geliştirme hedeflerinde yardımcı olacak bir eko sistem kurmuş olacağız.” dedi.
 
Büyükdede, SAMİB ile SAHA İstanbul’un birçok alanda işbirliği ve önemli projeler gerçekleştirebilecek önemli bilgi birikimi ve altyapıya sahip olduklarını da belirterek; “Birçok alanda işbirliği ve güç birliği yapabileceğimize inanıyorum.” dedi.

KURBAN BAYRAMI - 2016

SAMİB, Geleneksel Bayramlaşma Programını Kurban Bayramının 2. günü Dernek Hizmet Binasında gerçekleştirdi.

 

DSCN0521.JPG

 

DSCN0551.JPG

 

Sakarya Park Gülpınar Tesislerinde Sakarya Valiliği ve STK'ların ortaklaşa düzenlediği bayramlaşma programının ardından SAMİB Dernek Binasında başlayan programa SAMİB Yönetimi ve Üyelerinin yanısıra Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

 

DSCN0515.JPG

 

DSCN0532.JPG

SAMİB AYLIK ÜYE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

SAMİB’in, Eylül ayı üye istişare toplantısı dernek binasında yapıldı.
 
isti__are_haber_1.jpg
 
Sektörel olarak güncel durumları değerlendirmek, fikir alışverişinde bulunmak ve üyeler arasında iletişimi ve ortak işbirliğini artırmak amacıyla gerçekleştirilen istişare toplantına, Sakarya 1. Ana Bakım Merkez Komutanlığı (Tank Palet Fabrikası) Fabrika Komutanı Albay Sinan Eren ve beraberindekiler ile, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve beraberindeki Öğretim Üyeleri, Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin ve Samib üyeleri katıldı.
SAMİB (Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Günay Güneş, ciddi katma değer üreten, katkı sağlayabilen veya makine üreticileri olarak katkı sağlayacak ve çözüm ortağı olabilecek daha fazla kurum ve kuruluşlarla bir araya gelmeyi hedeflediklerini söyledi.
 
isti__are_haber_2.jpg
 
Günay Güneş, SAMİB olarak bu kapsamda Tank Palet fabrikasını da daha yakından tanımak ve makine üreticileri olarak savunma sanayi ile de çözüm ortağı olabilecek güçlü bir üretim altyapısına sahip olduklarını söyledi.
 
Sakarya 1. Ana Bakım Merkez Komutanı Albay Sinan Eren ise SAMİB ile aynı sektör içinde olduklarını belirterek,  “Kapımız açık. Daha fazla tanışmalıyız ve işbirliği yapmalıyız.” dedi.
 

SAMİB - SAÜ İŞBİRLİĞİ:

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Yönetimi, SAÜ (Sakarya Üniversitesi) Teknoloji Fakültesi ve SAÜ Meslek 
Yüksek Okulları arasında imzalanan “7+1 - 3+1 İşyeri Uygulaması” kapsamında toplantı yaptılar.
 
haber_1.jpg
 
SAMİB Yönetimi ve SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile birlikte Doç. Dr. Sinan Serdar Özkan, Doç. Dr. Yusuf Çay, Yrd. Doç. Dr. Gökhan Ergen ve Araştırmacı Necmi Hepbiçer’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda 19.09.2016 tarihinde başlayacak yeni öğretim yılı içinde SAMİB üyesi olan işletmelerde görev alacak öğrencilerin 7+1 – 3+1 İşyeri Uygulaması çerçevesinde karşılaştıkları aksaklıklar ve alınacak önlemler hakkında bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

ÜYE FİRMA ZİYARETLERİ

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Yönetimi, Federmak / Adem KORG, STK Makine / Kadir TECELLİ, Serol Mühendislik / Serol  ÇİÇEK, Çarkrom / Ayhan ŞABANOĞLU, Demakss Makine / Asım DEMİREL, Aydın Krom / Ramazan AYDIN ve Durmaz Kaynak / Harun ALMA’ya ait Çark Sanayi Bölgesinde yer alan üye firma işyerlerini ziyaret ederek, dernek faaliyetleri ve sektörel konularda istişarelerde bulundu.

1.jpg

Yapılan Ziyaretlerde, SAMİB Başkanı Günay GÜNEŞ, üye firma temsilcileri ile son gelişmeler ışığında işlerim ve çalışmaların güncel durumları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

2.jpg

Günay GÜNEŞ : “ Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte işlerde azalma ve durgunluk olması normaldir. Bizler güçlü ve dirayetli bir milletiz Allah’ın izniyle bu süreçten de güçlenerek çıkacağız inşallah ” dedi. 

DSCN0498.JPG

GÜNEŞ: “ SAMİB olarak üyelerimizle güzel bir sinerji yakaladık. Üyelerimizle daha sık bir araya gelerek, yeni projelerle yeni pazarlara ulaşmayı hedefliyoruz. Daha güçlü bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. ” dedi.

3.jpg

4.jpg

DSCN0497.JPG

 

 

SAHA İSTANBUL SAKARYA ZİYARETİ

saha_istanbul_14.08.2016.jpg

 

SAHA İSTANBUL SAKARYA ZİYARETİ :
 
SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Başkanı Hasan Büyükdede ve beraberindeki heyet, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği Başkanı Günay Güneş, SAMİB Başkan Yardımcısı Serdar Yener,  Kaynarca Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyesi Metin Kar, Kaynarca OSB Müdürü Musa Altınsoy ile birlikte  Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret etti.
 
NİTELİKLİ İŞGÜCÜ
 
SAMİB Başkanı Günay Güneş, SAHA temsilcilerinin Kaynarca OSB’de yatırım yapmaları konusunda görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirtti. Sakarya Kaynarca’ya daha nitelikli iş gücü gelmesi için SAHA İstanbul ile görüşmeler yaptıklarını belirten Başkan Güneş, “Olursa Makine İhtisas OSB olabilir veya başka bir bölge olabilir. Onları da buraya çekmeye uğraşıyoruz” dedi.
 
MİLLİ SANAYİ
 
Güneş, “Son yaşadığımız olaylarla savunma sanayinin millileşmesinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Biz de burada katkı vermek istedik. Bu bölgede onlara yatırım imkanları sunalım istedik. SAHA savunma ve havacılık alanında büyük bir oluşum. Oluşumda savunma ve havacılık üretimi yapan firmalar kayıt oluyorlar” dedi.
 
SAVUNMA SANAYİ
 
SAHA İstanbul Derneği Başkanı Büyükdede, “Asıl amacımız ise Trakya'dan
 
Adapazarı'na kadar uzanan alanda, Türkiye ekonomisinin yüzde 50'sini üreten bu kitlenin içerisinden savunma sanayisi, uçak endüstrisi ve uzay endüstrisine hizmet verebilecek arkadaşları bir araya getirmektir" şeklinde konuştu. Vali Hüseyin Avni Coş ise ilimize yatırım yapacak firmaların önünü açtıklarını belirtti.
 
 

Demokrasi Nöbetimiz İlelebet Devam Edecektir

fff.jpg

Diğer Makaleler...

Sayfa 8 / 13

8

Üye Girişi


Kullanıcı Adı/Şifre hatırlatıcısı Kullanıcı Adı/Şifremi Unuttum?

E-Bülten Arşivi

ebulten__1_.png

Logo Tasarım ve kurumsal kimlik : Nux Medya