Haberler

UR-GE PROJESİ "TEMEL DIŞ TİCARET EĞİTİMİ" BAŞLADI

Temel_D_____Ticaret_E__itimi_1.jpg

UR-GE Projesi kapsamında gerçekleştirilen "Temel Dış Ticaret" Eğitimi UR-GE Projesi katılımcısı firmaların yoğun katılımı ile bugün başladı.
 
Temel_D_____Ticaret_E__itimi_2.jpg
 
Temel_D_____Ticaret_E__itimi_3.jpg
 
Temel_D_____Ticaret_E__itimi_4.jpg

MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

mevlid_kandili_2017.jpg

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

____retmenler_g__n__.jpg

 

ÜYE ZİYARETİ

IMG_20171121.jpg

SAMİB Yönetimi olarak MEB Doğuş Makine firmasını ziyaret ettik.

SAMİB'DEN SAÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ'NE ZİYARET

SA___SAM__B_____B__RL_______1.jpg
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB)‘nin Üyelerine dönük olarak düzenlemiş olduğu toplantı, Sakarya Mühendislik Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Orhan TORKUL’ un ev sahipliğinde,  Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Bölüm Öğretim Üyeleri ve SAMİB Üyelerinin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
SA___SAM__B_____B__RL_______2.jpg
 
Toplantı, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Orhan TORKUL’ un açılış konuşması ile başladı. SAMİB Üyeleri’ne Üniversitedeki imkânlar hakkında bilgilendirme yapılırken, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında ortak proje çalışmaları, Laboratuvar imkanlarından SAMİB Üye Firmalarının istifade etmesi konuları dile getirildi. 
 
Sonrasında sırası ile Jeofizik Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Levent GÜLEN, Endüstri Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Cemalettin KUBAT, Metalürji Malzeme Mühendisliği Bölümü ve KATAMER ( Kaynak Teknolojileri Araştırma, Muayene ve Uygulama Merkezi) Müdürlüğünden Prof. Dr. Ahmet ÖZEL, Çevre Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu YİĞİT, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Özhan ÖZKAN, Gıda Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Serpil ÖZTÜRK, İnşaat Mühendisliği Bölümünden Osman SÖNMEZ, Makine Mühendisliği Bölümünden Sedat İRİÇ, bölümleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında SAMİB Üyelerine bilgilendirme yaptılar.
 
SA___SAM__B_____B__RL_______4.jpg
 
SA___SAM__B_____B__RL_______5.jpg
 
SA___SAM__B_____B__RL_______6.jpg
 
SA___SAM__B_____B__RL_______7.jpg
 
Bilgilendirmenin ardından SAÜ Mühendislik Fakültesinin, Enerji Teknoloji Laboratuvarı, TESLAB (Termal Sprey Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı), Hesaplı ve Deneysel Kırılma Mekaniği Laboratuvarı ve BİMAYAM (Biyomedikal, Manyetik ve Yarı İletken Malzemeler Uygulama ve Araştırma Merkezi Laboratuvarları gezilerek yapılan çalışmalar yerinde incelendi.
 
SA___SAM__B_____B__RL_______3.jpg
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Günay GÜNEŞ, yapmış olduğu konuşmada bu toplantıya ev sahipliği yapan, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Orhan TORKUL ve Fakülte Öğretim Üyeleriyle, toplantıya yoğun ilgi gösterip katılan SAMİB Üye Firmaları’nın Temsilcilerine teşekkürlerini ifade ederek, Üniversite ile yakın işbirliği içersinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.
 

SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

10_KASIM.jpg

CUMHURİYETİMİZİN 94. YILI

Cumhuriyet_Bayram___Kutlama_Sosyal_Medya.jpg

FUAR ZİYARETİ

Fuar_Ziyareti.jpg

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Günay GÜNEŞ, Avrasya Ambalaj 2017 ve Food Tech Eurasia 2017 Fuarlarına katılan üyelerimizi standlarında ziyaret etti.

Fotoğraflar için tıklayınız.

 

UR-GE PROJESİ İHTİYAÇ ANALİZİ KAPANIŞ TOPLANTISI YAPILDI

ur_ge_kapan__s.JPG

UR-GE Projesi İhtiyaç Analizi Kapanış Toplantısı Dernek Hizmet Binamızda, projeye katılan üye firma temsilcileri ve ihtiyaç analizi faaliyetini yürüten İnnovakademi firmasından Gökhan EROL'un katılımıyla gerçekleştirildi.

YAPAY ZEKA YAZ OKULU

YAPAY_ZEKA_YAZ_OKULU_06.09.2017.jpg

 

Sakarya Üniversitesi ev sahipliğinde İstanbul Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi ortaklığında Microsoft, IBM ve Sakarya Teknokent işbirliğinde yapılan "Yapay Zeka Yaz Okulu" na Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üye Firmalarımızın temsilcileri ile birlikte katıldık.

Diğer Makaleler...

Sayfa 2 / 11

2

Üye Girişi


Kullanıcı Adı/Şifre hatırlatıcısı Kullanıcı Adı/Şifremi Unuttum?

E-Bülten Arşivi

ebulten__1_.png

Logo Tasarım ve kurumsal kimlik : Nux Medya