Haberler

Anadolu Teknik Makina' ya Ziyaret

safran_1.JPG

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Anadolu Teknik Makina' nın iş yerini ziyaret ettik.

safran_2.JPG

 

 

safran_3.JPG

safran_4.JPG

MKT Makina' ya Ziyaret

mkt_1.JPG

Yönetim Kurulu Üyelerimizden MKT Makina' nın iş yerini ziyaret ettik.

mkt_2.JPG

 

mkt_3.JPG

mkt_4.JPG

Yektamak Makina' ya Ziyaret

Yektamak_1.JPG

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Yektamak Makina' nın iş yerini ziyaret ettik.

Yektamak_2.JPG

 

 

Yektamak_3.JPG

Yektamak_4.JPG

EAE Makina Ziyaret

EAE_MMAK__NA_Z__YARET_24.05.2018.jpg

Üye firmamız EAE Makina Selçuk Baydar Bey 'i Samib Yönetimi olarak iş yerinde ziyaret ettik.

SAMİB İFTARI-2018

iftar_1.JPG
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Başkanı Günay Güneş ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Geleneksel İftar Programı’nda üye ve aileleriyle bir araya gelerek, oruçlarını açtı.
 
iftar_2.JPG
 
İftar Programı’nda bir araya gelen SAMİB Üyeleri, aileleriyle birlikte katıldığı iftar programında; 
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası-SATSO  Meclis Başkanı Talip Kuriş, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün ALTUĞ  ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeleri, SGK İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, STK Başkan ve Yöneticileri ’nin de aralarında bulunduğu nezih ve samimi bir ortamda geçen İftar programında konuşan SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Günay Güneş, Ramazan ayının hoşgörü, sevgi, sabır, muhabbet, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu bir ay olduğunu hatırlatarak;  SAMİB Ailesi 152 üye firma ve 9000’i aşkın çalışanı ile Bölge ve Ülkemiz için önemli bir kurum. Bizler birlikte hareket ederek rekabet gücümüzü arttırıp Türkiye’nin global yarışta daha dinamik hale gelmesini sağlamaktayız” dedi.
 
iftar_3.JPG
 
Başkan Güneş ; tüm konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, huzur, barış ve sevgi dolu yeni Ramazanlar’ da buluşma dileklerini ifade etti.
 

SATSO İle Ortak Çalışmalar Yürütmekten Memnuniyet Duyarız

Akg__n_ALTU___1.jpg
 
Sakarya Makine İmalatçıları Birliği başkanı Günay Güneş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Meclis Başkanı Talip Kuriş’i makamlarında ziyaret ederek SATSO Yönetimi’ne yeni görevlerinde başarılar dileyerek tebrik ettiler.
 
SATSO Yönetim Kurulu Üyelerinin de bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Akgün Altuğ, söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sakarya’nın makine imalat sektöründe Doğu Marmara bölgesinde önemli bir üretim üssü olmasının yanı sıra Türkiye’ye örnek başarılı bir ihtisaslaşma gösterdiklerini belirtti.
 
Başkan Altuğ konuşmasının devamında iş dünyası olarak aldığımızdan daha fazlasını satabilmek gerektiğini, ekonominin bu yolla ileriye gideceğini ifade ederek “Sakarya’nın potansiyelini fırsata çevirmeliyiz. Çalışmalarımız, hızla planlama aşamasından, uygulama aşamasına geçmeli. Uyguladıklarımızla örnek olmalıyız.” dedi.
 
UR-GE Projesi
 
SAMİB Başkanı Günay Güneş ise SAMİB olarak mesleki sektörel çalışmaların yanı sıra KOBİ’lerin vizyonunu açacak Ur-Ge projeleri ürettiklerini dile getirerek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Güneş konuşmasında “ Biz inanıyoruz ki dünyanın en iyi ürününü üretsek bile bunun tanıtımını ve dünyaya yayılımını sağlamazsak bir işe yaramıyor.  Bu sebeple UR-GE projeleri büyük önem arz ediyor. Bu konuda iş dünyası ve üniversite işbirliğine önem vermeliyiz. SATSO ile ortak çalışmalar yürütmekten memnuniyet duyacağız.” ifadelerini kullandı.
 

SESOB Ziyareti

SESOB_B__K._Hasan_AL____AN_ziyaret_22.05.2018.jpg

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sn. Hasan ALİŞAN' ı SAMİB Yönetim Kurulu olarak makamında ziyaret ettik.

99. Yıl

19_may__s_sosyal_medya2018.jpg

Geleneksel SAMİB İftar Yemeği

davetiye son ön_1.jpg

İmalatçılara Makina Alımlarında KDV İstisnası

KDV_istisnasi.jpg
 
5 Mayıs’ta yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile imalat sektöründe makine alımları için KDV istisnası başladı.
 
7103 sayılı kanunla 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu’nda yapılan değişikliğe göre:
 
• Sanayi Sicil Belgesi sahibi KDV mükelleflerine, imalat sanayinde kullanılmak üzere yapacakları “yeni” makine ve teçhizat alımlarında KDV istisnası uygulanacak.
• Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde, AR-GE ve Tasarım Merkezleri ile Araştırma Laboratuvarları’nda yer alan vergi mükelleflerine de, araştırma geliştirme faaliyetleri için kullanacakları makine ve ekipman için aynı istisna uygulanacak.
• Bu makine ve teçhizatın amortisman oran ve süreleri faydalı ömür sürelerinin yarısı dikkate alınarak hesaplanabilecek.
• 31/12/2019 tarihine kadar geçerli olacak bu istisna kapsamına giren makine ve teçhizat listesini Bakanlar Kurulu, bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları Maliye Bakanlığı belirleyecek.
Bakanlar Kurulu kararı ile makine ve teçhizat listesi (yaklaşık 200 GTIP) için lütfen tıklayınız. https://goo.gl/ZW2qgZ

Diğer Makaleler...

Sayfa 2 / 13

2

Üye Girişi


Kullanıcı Adı/Şifre hatırlatıcısı Kullanıcı Adı/Şifremi Unuttum?

E-Bülten Arşivi

ebulten__1_.png

Logo Tasarım ve kurumsal kimlik : Nux Medya